SeminarStručno usavršavanje

12. veterinarski seminar male prakse

Ines Bilanović, dr. med. vet.
DDL Zagreb

12. veterinarski seminar male prakse u organizaciji tvrtke DDL Zagreb d.o.o. uz podršku tvrtki Hill’s Pet Nutrition, Boehringer Ingelheim i Candioli održan je 9. studenoga 2019. u Zagrebu u hotelu Westin. Kao i svake godine, ugostili smo vrhunske predavače koji su obradili teme iz gastroenterologije, urologije i kardiologije.
Pozdravni govor održao je direktor tvrtke DDL Zagreb d.o.o. Dean Laškaj, dr. med. vet. Uslijedilo je prvo predavanje, prof. Michael Willarda, DVM, MS, Diplomate ACVIM, sa Sveučilišta Texas A&M, na temu kroničnih bolesti jetre i gušterače kod pasa. Pavel Orlov, DVM, iz tvrtke Boehringer Ingelheim predstavio je rezultate istraživanja Epic i načine kako ih implementirati u svakodnevno liječenje kardioloških pacijenata. U posljednjem bloku predavanja prof. Jody Lulich, DVM, PhD, Diplomate ACVIM, iz centra Minnesota Urolith, obradio je bolesti donjega mokraćnog trakta u pasa i mačaka s naglaskom na prevenciji nastanka mačjega idiopatskog cistitisa, otapanje mačjih struvitnih kamenaca, psećih kalcijevih oksalata, a obrađene su i metode rješavanja opstrukcije uretre.
Seminar je zaključen kratkom prezentacijom Ines Bilanović, dr. med. vet., stručnom podrškom u tvrtki DDL Zagreb, na temu revolucionarne formule Hill’s Prescription diet GI Biome, koja će promijeniti pristup liječenju želučano-crijevnih poremećaja u pasa i mačaka.
Predavanja se mogu preuzeti na stranicama www.ddlzagreb.hr.
Posebno smo ponosni na brojku od 480 doktora veterinarske medicine, veterinarskih tehničara i studenata iz Hrvatske, Slovenije i Srbije koji su prisustvovali ovome skupu te u ime organizatora zahvaljujem svima koji su se odazvali pozivu i svojim dolaskom uveličali ovaj događaj.

Vezani sadržaji

Mačji pankreatitis: dobro poznato, ali ponekad misteriozno

Urednik

Periodontalne bolesti

Urednik

VS Zadar: Oglas za posao

Urednik

Bi li moj GI pacijent trebao dobiti antibiotike ili nešto drugo?

Urednik

7. Hrvatski veterinarski kongres

Urednik

Epilepsija u praksi – što sve možemo bez napredne dijagnostike?

Urednik

Ova web stranica koristi kolačiće radi poboljšanja korisničkog doživljaja pri njezinom korištenju. Korištenjem ove stranice suglasni ste s tim. Prihvati Više