11.-14.5.2016.
Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

Poput drugih europskih veterinarskih fakulteta, uz razvijenu i bogatu međunarodnu suradnju, Veterinarski fakultet u Zagrebu prati interes i spremno odgovara na sve potrebe društva, kako u strukovnom tako i u obrazovnom smislu. Za podršku studentima u organizaciji i održavanju izložbe ponajprije je zaslužno vodstvo Fakulteta na čelu sa dekanom prof. dr. sc. Tomislavom Dobranićem koji je i prilikom otvaranja ove izložbe, uz svoje osobno, naglasio i veliko zadovoljstvo čitave uprave Fakulteta entuzijazmom, radom i uspjesima svojih studenata, u ovom slučaju članova studentske udruge “Equus”.

Dekan Veterinarskog fakulteta u Zagrebu prof. dr. sc. Tomislav Dobranić i predstavnici Udruge studenata veterinarske medicine “Equus” – Anđela Šimić i Zlatko Bježančević
Na ovaj su način vrata Veterinarskog fakulteta u Zagrebu još otvorenija svojim posjetiteljima, dodatno pokazujući otvorenost Fakulteta prema cjelokupnoj javnosti, a posebice prema svojim sugrađanima i njihovim ljubimcima među kojima je sve više upravo egzotičnih životinja. Iako ove životinje nisu u fokusu veterinarskog obrazovanja na europskim veterinarskim fakultetima (v. EAEVE), ovakve izložbe svakako potvrđuju da veterinarski fakulteti prate trendove i odgovaraju na nove zahtjeve društva, ne zanemarujući pritom esencijalno važna područja veterinarskog javnog zdravstva, sigurnosti hrane, ali i sveukupnu brigu o zaštiti zdravlja i dobrobiti životinja uopće.


Uspješno održavanje dosadašnjih, pa i ovogodišnje Reptilomanije+ između ostaloga vidljiv je i u broju posjetitelja. Svake godine, pa tako i ove, broj posjetitelja Reptilomanije+ se povećava. Tako je broj posjetitelja sa 2000 ove godine narastao na 3500. Trend rasta broja posjetitelja tako je nastavljen iz godine u godinu, što dokazuje ne samo interes za ovakvom izložbom nego i zadovoljstvo posjetitelja svime što Reptilomaniju+ čini interesantnom. Osim samih životinja koje su svakom posjetitelju zaista “nadohvat ruke”, tu su i studenti domaćini uvijek spremni dati posjetiteljima odgovore “na sva pitanja”. Uz to, organizator je omogućio fotografiranje sa zmijom ili agamom, što je velik broj posjetitelja tijekom ovih nekoliko dana i učinio. Više je pokazatelja koji govore o uspješnosti organizatora, kako u pripremi tako i izvršenju planiranih aktivnosti. Razumljivo je stoga da je ovogodišnja izložba bila još bolja od prošlogodišnje, pa i razumno za pretpostaviti da sljedeća bude još bogatija i zanimljivija. Naime, čini se da se o prošlogodišnjim izložbama pročuo zaista dobar glas jer ne samo da je ove godine Reptilomanija+ imala školske posjete učenika iz škola i izvan Grada Zagreba nego je ovogodišnju izložbu organizirano posjetila i studentska grupa sa ljubljanskog Veterinarskog fakulteta. Da bi se dobio bolji uvid u interes i zadovoljstvo posjetitelja, ovome treba pridodati i posjete organiziranih grupa iz zagrebačkih vrtića i osnovnih škola, pa na kraju možemo samo čestitati organizatoru i zaključiti da Reptilomanija+ iz godine u godinu postaje sve veća, bogatija, značajnija i sve vrjednija izložba koju i ubuduće treba posjetiti.

Prilikom dolaska na Reptilomaniju+, mnogi su posjetitelji zastali pogledati i koze i konje
- Održana 32. godišnja skupština EAEVE-a
- 1. znanstveno-stručni skup o gmazovima „REPTILIA“
- Reptilomanija+ 2018.
- Posjet predstavnika Sveučilišta veterinarske medicine u Budimpešti Veterinarskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu
- REPTILOMANIJA+ 2017 :: predavanja i izložba
- Reptilomanija+ 2016.
- Dobitnici Posebne Rektorove nagrade za akademsku godinu 2014./2015.
- Ophionyssus natricis – trajna opasnost u terariju
- REPTILOMANIJA+ 2015
- REPTILOMANIJA+ 2015 :: najava