Uz voditeljicu referade Vesnu Pavičić, prof., studenticama i studentima prve godine studija predstavili su se dekan Fakulteta, prof. dr. sc. Nenad Turk i izv. prof. dr. sc. Andrea Gudan Kurilj, DECVP, prodekanica za integrirani studij i studente.
Dekan prof. dr. sc. Nenad Turk u uvodnoj se riječi predstavio novim studentima te ih podsjetio na činjenicu da ulaskom u svijet akademskog obrazovanja počinje novo razdoblje u njihovom životu.
“Studij koji je pred vama nije nimalo lagan. Zahtjevan je i dug; zato prionite učenju i slušajte nastavnike. Sve što vam kažu, ne kažu vam uzaludno jer sve ima svoj razlog.
Svaka prva godina studija je teška, a u biomedicini pogotovo. Na našem Fakultetu izuzetno je zahtjevna obzirom na obimnost građe, predmeta i svega onog što morate proći.”Iskazao je očekivanja da i ovaj upravo započeti proces studijskog programa prođe bez značajnijih problema, a naročito ovaj zimski semestar koji je sada najkritičniji s obzirom na razdoblje ne samo COVID-19 nego i drugih respiratornih infekcija koje su pred nama.
U tom smislu se na Veterinarskom fakultetu očekuje što više izravne nastave, po mogućnosti bez online nastave, unatoč potpunoj spremnosti svih nastavnika za njezinim provođenjem, ukoliko to bude potrebno.
Nakon dekanovih riječi, studentima je detalje studija prezentirala izv. prof. dr. sc. Andrea Gudan Kurilj, DECVP, prodekanica za integrirani studij i studente. Upoznala ih je sa brojnim korisnim informacijama o Fakultetu i studiju, ali i važnim pravilima ponašanja kojih se potrebno pridržavati od samog početka studija.
Videovezom iz Sveučilišnog računskog centra Srce voditeljica Ureda za odnose s javnošću Nataša Dobrenić studente je upoznala s uslugama uslugama Srca koje su osmišljene upravo za njih, kako bi im olakšale studiranje.
Preuzeto sa: https://www.vef.unizg.hr/novosti/uvodno-predavanje-za-brucose-veterine/
Unatoč tome što je ove jeseni na svim hrvatskim studijima ukupno ostalo nepopunjeno gotovo 10.000 mjesta, Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu sa svojih 135 novih studenata u potpunosti je ispunio zadanu upisnu kvotu, najvećim dijelom još u ljetnom upisnom roku. Stoga je opravdano zaključiti da i u stotinu i prvoj godini postojanja jedinog veterinarskoga fakulteta u Hrvatskoj postoji kontinuirani interes mladih za studijem ove vrste. Veterinarska struka je i danas atraktivna, bez obzira na činjenicu da nove generacije u nju ulaze s novim motivima.
Briga za zdravlje životinja i Jedno zdravlje u Hrvatskoj imaju svoju budućnost.
Kontinuitet vlastite veterinarske izobrazbe kroz čitavo stoljeće nije izgubio niti važnost niti društveni značaj. S druge strane, sve češće se konstatira nezadovoljstvo društvenim statusom i ugledom, ali ne i kod onih koji svoj status i ugled nisu očekivali nego stvarali. U istom smislu, nastavak trajne prilagodbe struke potrebama i očekivanjima društva i ubuduće osigurava sve one nužne preduvjete koje struka u cjelini mora imati kako bi sama poradila na svojoj potpunoj prepoznatljivosti u društvu, a što joj zadnjih godina najviše nedostaje.