Hranidba domaćih životinjaMeđunarodna suradnjaOrganizacije i udruženjaVeterinarski fakultet u ZagrebuZnanost i znanstveni radovi

Europski dvostruki doktorat u molekularnoj hranidbi – MANNA :: Poziv

poziv

Četverogodišnji europski Joint Doctorate in Molecular Animal Nutrition (MANNA) je europska mreža čija je misija osigurati europske Double Doctorate razine trening programa na inovativnim tehnologijama primijenjenima u području animalnih znanosti i hranidbe.

MANNA je partnerstvo između akademskih i industrijskih institucija u Hrvatskoj, Ujedinjenom Kraljevstvu, Italiji, Španjolskoj, Slovačkoj, Belgiji i Francuskoj.

MANNA program će ponuditi istraživačke mogućnosti i razvoj karijere za jedanaest posebno odabranih mladih znanstvenika iz područja animalnih i veterinarskih znanosti, tzv. early stage researchers (ESRs), pružajući im šansu za provođenje vrhunskih istraživanja sa visokim utjecajem, pod mentorstvom pojedinih vodećih europskih znanstvenika iz akademskih krugova i iz industrije. Svaki od odabranih mladih znanstvenika (ESR) bit će pod supervizijom dva sveučilišta u konzorciju i steći će doktorat oba sveučilišta, tzv. Double Doctorate. MANNA će pripremiti vođe istraživanja koji će apostrofirati sadašnje i buduće potrebe industrije i akademske potrebe istovremeno, u kompleksnom i rastućem polju animalnih znanosti.

MANNA projekt će omogućiti primjenu naprednih analitičkih tehnologija proteomike, metabolomike i genomike kako bi bile primijenjene u studijama hranidbe, a u konačnici poslužile poboljšanju zdravlja i dobrobiti životinja. Ove su tehnologije donijele velike koristi istraživanju humane biologije, ali su imale vrlo ograničenu primjenu u animalnim znanostima, posebice se to odnosi na proteomiku i metabolomiku. Postoji ogroman opseg za ovakav pristup, a naročito zajedno sa istraživanjima u hranidbi koja su dizajnirana kako bi poboljšala hranidbu životinja u cilju poboljšanja zdravlja i dobrobiti tijekom proizvodnje. Primjerice, procjenjivat će se koristi uključenih probiotika, antioksidanata i imunomodulatora kako bi poboljšali prirodnu obranu protiv infekcija i pozitivno utjecali na moguće smanjenje uporabe antimikrobnih sredstava u uzgojima. Ovo će pomoći u smanjenju antimikrobne rezistencije.

Konzorcij je osigurao sredstva iz Horizon2020 Marie Skłodowska-Curie European Joint Doctorate sheme koja je dio Innovative Training Networks programa kojega je utemeljila Europska Komisija. Pokrenut od 2014. do 2020. godine, Horizon2020 istraživački i inovacijski program osigurava gotovo 80 milijardi eura kao pomoć i stimulaciju otkrića istraživanja u više istraživačkih disciplina, diljem Europe.

Mladi znanstvenici (ESR) će steći veliko iskustvo u animalnim i veterinarskim znanostima, proteomici, metabolomici, genomici i bioinformatici uključujući statistički i računalni pristup kao i šire upravljačke i komunikacijske vještine poput onih vezanih uz intelektualno vlasništvo, pitanja spolova, istraživački integritet, poduzetništvo, emocionalnu inteligenciju te kako jasno komunicirati.

Članovi MANNA konzorcija su Sveučilišta u Zagrebu, Glasgowu, Milanu, Bonnu, Barceloni i Košicama, Liebnitz Institut, INRA, PortoConte Ricerche, Life Diagnostics, Acuvet Biotech, ABAgri, Evonik, BASF, RAFT Solutions, MetLabs, Nutrition Sciences i Sprim.

Kandidati za MANNA ESR mogu dobiti više informacija, ali i prijaviti se na www.phd4manna.eu ↗

Izvor: http://www.vef.unizg.hr/european-joint-doctorate-molecular-animal-nutrition-manna/ ↗

Vezani sadržaji

Održana radionica ‘Antimikrobna rezistencija i razborita primjena veterinarskih lijekova’

Urednik

Međunarodni promet kućnih ljubimaca (psi, mačke i pitome vretice)

Urednik

Antimikrobna rezistencija u humanoj medicini

Urednik

Antimikrobna rezistencija u veterinarskoj medicini

Urednik

7. Hrvatski veterinarski kongres

Urednik

Svečana promocija novih doktora znanosti i doktora umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu

Urednik

Ova web stranica koristi kolačiće radi poboljšanja korisničkog doživljaja pri njezinom korištenju. Korištenjem ove stranice suglasni ste s tim. Prihvati Više