StudentiVeterinarski fakultet u Zagrebu

Izvanfakultetska nastava :: za studente XII. semestra

prof. dr. sc. Ksenija Vlahović
e-mail: vlahovic@vef.hr

SVEUČILIŠTE U ZAGREBU VETERINARSKI FAKULTET

IZVANFAKULTETSKA NASTAVA ZA STUDENTE XII. SEMESTRA

zgrada-fakulteta-heinzelova► Za studente Veterinarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu koji studij pohađaju po programu Integriranog preddiplomskog i diplomskog studija veterinarske medicine, terensko-stručna praksa i stručno klinički rad obavljaju se tijekom XII. semestra (6. godine studija).

► Nastavnim planom i programom predviđeno je da student obavlja terensko-stručnu praksu u trajanju od ukupno 180 sati u veterinarskim organizacijama (stanicama i ambulantama) i stručno klinički rad od 120 sati na:

  • klinikama Veterinarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu,
  • Hrvatskom veterinarskom institutu (u Zagrebu),
  • Ministarstvu poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja RH.

► U sklopu prakse studenti će znanja stečena tijekom studija primijeniti u određenoj ustanovi te proširiti praktična znanja i vještine po utvrđenom programu.

► Za vrijeme prakse student je pod nadzorom stručnjaka (stručnog mentora), koji ga kroz praktični rad i učenje osposobljava za samostalno obavljanje stručnih poslova u veterinarskoj struci.
► Prije odlaska na terensko-stručnu praksu i stručno klinički rad studenti dobivaju: „Uputnicu“ koju će za njih pripremiti Povjerenstvo za terensko-stručni rad i stručnu praksu na Veterinarskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

DUŽNOSTI STUDENATA ZA VRIJEME OBAVLJANJA PRAKSE

► Za vrijeme obavljanja terensko – stručne prakse i stručno kliničkog rada studenti imaju sva prava i dužnosti redovitih studenata, ali ujedno podliježu radnoj disciplini ustanove u kojoj obavljaju praksu.

► Studenti su dužni obavljati poslove koje im sukladno sadržaju terensko-stručne prakse i stručno kliničkog rada, povjeri stručni mentor iz pojedine ustanove.

► Student je obvezan raditi na konkretnim poslovima pod nadzorom stručnog mentora i o tome voditi:

  • Dnevnik  terensko-stručne prakse – tijekom boravka u veterinarskim organizacijama (stanice i ambulante);
  • Dnevnik  laboratorijske prakse – tijekom boravka u Hrvatskom veterinarskom institutu u Zagrebu;
  • Dnevnik  stručno kliničkog rada – tijekom boravka na Klinikama Veterinarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu;
  • Dnevnik  rada – tijekom boravka u Ministarstvu poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja RH.

► Student je obvezan voditi dnevnik o obavljenim poslovima prema uputi i prilozima koje sadržava priručnik o izvanfakultetskoj nastavi koji se može naći na mrežnim stranicama Fakulteta (Povjerenstva za diplomsku nastavu). Student je obvezan praksu obavljati za vrijeme službenog radnog vremena određene mu ustanove te pridržavati se svih pravila i propisa koja vrijede i za djelatnike ustanove.

► Ukoliko student ne bude poštovao pravila ponašanja za vrijeme obavljanja prakse bit će mu uskraćena Potvrda ustanove o obavljenoj terensko – stručnoj praksi ili stručno kliničkom radu.

► Studenti koji su tijekom obavljanja prakse, zbog bolesti ili više sile, spriječeni u redovitom obavljanju prakse, dužni su to u najkraćem mogućem roku prijaviti Studentskoj referadi fakulteta i ustanovi u kojoj obavljaju praksu.

► Nakon obavljene cjelokupne prakse (u svim prije navedenim veterinarskim ustanovama) student, osim što je obvezan voditi dnevnik rada, obvezan je prikupiti potpisane (4) četiri „Potvrde“ koju će im na kraju svakog obavljenog dijela prakse ovjeriti i potpisati njihovi stručni mentori iz ustanova u kojima su obavili dio prakse ili druge za to ovlaštene osobe iz ustanove.

► Objedinjene potvrde i dnevnici iz četiri dijela obavljene prakse čine jedinstven dokument:
Izvješće o terensko – stručnoj praksi i stručno kliničkom radu“, koji se se predaje na ocjenu glavnom voditelju stručne prakse.

► Prilikom izrade završnog Izvješća o terensko – stručnoj praksi i stručno kliničkom radu treba pratiti detaljnu uputu i primjer izvješća o opremanju i tehničkom izgledu završnog izvješća koji se navode u „Priručniku o terensko – stručnoj praksi i stručno kliničkom radu“ na mrežnim stranicama Fakulteta.

POTPISIVANJE DNEVNIKA

► U slučaju da je u jednoj ustanovi više studenata, svaki student samostalno vodi svoj dnevnik!

► Dnevnik potpisuje stručni mentor i student svaki dan i na svakom listu Dnevnika na mjesto predviđeno za potpis.

► Nakon završene prakse ustanova obvezno ovjerava studentu POTVRDU o obavljenoj terensko – stručnoj praksi i stručno kliničkom radu“ koja se nalazi na poleđini UPUTNICE.

► Izvješća bez priložene potvrde ustanove o obavljenoj stručnoj praksi neće se moći predati. Potvrdu potpisuje isključivo za to ovlaštena osoba u ustanovi. Uz potpis obvezan je i žig ustanove.

PREDAJA IZVJEŠĆA I OCJENJIVANJE

  1. Izvješće se predaje glavnom voditelju stručne prakse na Veterinarskom fakultetu.
  2. Svi studenti moraju obvezno predati izvješće u terminima koji će biti naknadno oglašeni.
  3. Studenti izvješće moraju predati osobno!

► Ocjenjivanje dnevnika:

  • glavni voditelj stručne prakse pregledava izvješće praktičnog rada i ocjenjuje ga u roku od dva tjedna.

► Na temelju ocjene:
  a) Potpuna, uredna, točna izvješća studenata redovito prisutnih na praksi (studenti se trebaju javiti u naznačeno vrijeme glavnom voditelju stručne prakse za ovjeru u indeks).
  b) Nepotpuna ili neuredna ili netočna izvješća vraćaju se studentima na dopunu. Nakon dopune praksa se ovjerava u indeksu.
  c) Studenti s više od jednim izostankom evidentiranim tijekom kontrole upućuju se na dodatnu praksu.
  d) Studentima s većim brojem neopravdanih izostanaka praksa se ne priznaje, te se isti upućuju sljedeće godine ponovno na praksu.

► Studenti koji u tekućoj akademskoj godini ne predaju Izvješće o obavljenoj terensko-stručnoj praksi i stručno kliničkom radu u propisanom roku, gube pravo predaje, a njihova se praksa poništava, te će sljedeće godine biti upućeni ponovno na praksu.

Napomena:
► Svaki student dužan je tijekom XII. semestra (6. godine studija) obaviti obveznu terensko-stručnu praksu i stručno klinički rad u odgovarajućoj ustanovi, koju mu je izabrao Fakultet uvažavajući mjesto stanovanja studenta.
pdfBrošuru za studente možete preuzeti na stranicama Veterinarskog fakulteta ili ovdje (pdf 538KB).
konji

Vezani sadržaji

Održana radionica ‘Antimikrobna rezistencija i razborita primjena veterinarskih lijekova’

Urednik

Prof. dr. sc. Željko Pavičić dobitnik Nagrade “Andrija Štampar”

Urednik

Tjedan Sveučilišta: Senat Sveučilišta proglasio nove profesorice i profesore u trajnom izboru i dodijelio spomen-medalje

Urednik

7. Hrvatski veterinarski kongres

Urednik

2. Dani Erasmusa na VEF-u

Urednik

7. Hrvatski veterinarski kongres – program

Urednik

Ova web stranica koristi kolačiće radi poboljšanja korisničkog doživljaja pri njezinom korištenju. Korištenjem ove stranice suglasni ste s tim. Prihvati Više