Sigurnost hraneUprava za veterinarstvo i sigurnost hrane

Obavijest za potrošače – povlačenje i opoziv proizvoda :: Svježa jaja EKOPLAZA, 6/1

hah-127x50Izvor: Hrvatska agencija za hranu https://www.hah.hr/4746-2/

mps


OBAVIJESTI ZA POTROŠAČE – Povlačenje i opoziv proizvoda


Ministarstvo poljoprivrede obavještava potrošače o povlačenju i opozivu proizvoda:

Svježa jaja EKOPLAZA, 6/1
Serija: L 101013817170726
Najbolje upotrijebiti do 11/08/2017

Subjekt u poslovanju s hranom BIOVEGA d.o.o., Ilica 72, Zagreb, obavijestio je Ministarstvo poljoprivrede putem sustava brzog uzbunjivanja za hranu i hranu za životinje (RASFF) o opozivu proizvoda – svježa jaja, LOT: 101013817170726, najbolje upotrijebiti do 11. 08. 2017. godine, proizvođača EKOPLAZA, Doornhoek 4040, TD Veghel, Nizozemska.

Na temelju zaprimljene obavijesti distributera iz Nizozemske, Udea B.V., Veghel, o sumnji u moguću prisutnost aktivne tvari fipronila u jajima, subjekt u poslovanju s hranom BIOVEGA d.o.o., Ilica 72, Zagreb, iz predostrožnosti opoziva predmetni proizvod iz obavijesti.
Fipronil je insekticid širokog spektra koji se koristi za borbu protiv buha, uši, krpelja, žohara i grinja. Nije dozvoljena njegova upotreba na životinjama čiji se proizvodi koriste za prehranu ljudi.

Više o tome pročitajte na:
https://www.hah.hr/informacije-o-fipronilu-koje-je-objavio-njemacki-institut-za-procjenu-rizika-bfr/

Dodatni podaci o proizvodu:
Proizvod: svježa jaja
Pakiranje: 6/1
Serija: L 101013817170726
Proizvedeno u: Nizozemska
Stavlja na tržište: BIOVEGA d.o.o.

Obavijest se odnosi isključivo na gore navedeni proizvod, navedene serije i datuma najbolje upotrijebiti do!

Fipronil:


Vezani sadržaji

Utvrđene dodatne aktivnosti s obzirom na pojavu slinavke i šapa u Republici Njemačkoj

Urednik

Održana radionica ‘Antimikrobna rezistencija i razborita primjena veterinarskih lijekova’

Urednik

7. Hrvatski veterinarski kongres

Urednik

Odluka o visini i opsegu naknada za troškove provedbe propisanih mjera iz područja veterinarstva

Urednik

Novi slučaj visokopatogene influence u labuda na području Šibensko-kninske županije

Urednik

Održan prvi sastanak predstavnika Hrvatske veterinarske komore s novim ministrom poljoprivrede i potpredsjednikom Vlade Republike Hrvatske, Josipom Dabrom

Urednik

Ova web stranica koristi kolačiće radi poboljšanja korisničkog doživljaja pri njezinom korištenju. Korištenjem ove stranice suglasni ste s tim. Prihvati Više