Državna uprava i ustanoveIzdvojenoUprava za veterinarstvo i sigurnost hrane

Tomislav Kiš čelnik Uprave za veterinarstvo i sigurnost hrane

Ministar poljoprivrede prof. dr. sc. Davor Romić na jučerašnjoj je tiskovnoj konferenciji javnosti predstavio svoje najbliže suradnike – nove dužnosnike Ministarstva poljoprivrede.predstavljanje-pomocnika-ministra-poljoprivredeTijekom predstavljanja pomoćnika javnosti, ministar je istaknuo namjeru i želju za dobrom i kvalitetnom komunikacijom ministarstva sa medijima. Naglasio je otvorenost ministarstva prema medijima, odlučnost za transparentnim radom i djelovanjem cjelokupnog ministarstva. Uz nekoliko aktualnih informacija, najavljeni transparentan rad i otvorenost prema medijima zajedničke su poruke s ovog predstavljanja. U pojedinačnim predstavljanjima dužnosnika nakon uvodnih ministrovih riječi, na konferenciji su također predstavljene smjernice rada, ciljevi i izazovi koji su pred ministrom i njegovim timom. Jedan od članova novoga tima je i Tomislav Kiš, dr.med.vet., donedavno načelnik Sektora za zaštitu zdravlja životinja Uprave za veterinarstvo i sigurnost hrane, a od 4. ožujka 2016. godine pomoćnik ministra poljoprivrede i čelnik Uprave za veterinarstvo i sigurnost hrane.
TomislavKis-konf480x360Tomislav Kiš je u svom predstavljanju okupljene novinare informirao kako “Uprava za veterinarstvo i sigurnost hrane sredstva iz EU troši za potporu poljoprivrednicima odnosno proizvođačima kroz naređene mjere. Hrvatska je jedna od zemalja članica koja u najvećem postotku sufinancira, a u dobroj mjeri financira troškove naređenih mjera.
Nadležnost Uprave za veterinarstvo i sigurnost hrane pokriva tri ključna područja – zaštite zdravlja i dobrobiti životinja, veterinarskog javnog zdravstva i veterinarske inspekcije.

Tomislav Kiš, pomoćnik ministra, čelnik Uprave za veterinarstvo i sigurnost hrane
Tomislav Kiš, dr. med. vet., pomoćnik ministra, čelnik Uprave za veterinarstvo i sigurnost hrane
Novi čelnik Uprave za veterinarstvo i sigurnost hrane, najavio je vrlo važne rezultate po pitanju zdravstvenih statusa gospodarski važnijih vrsta domaćih životinja (goveda, ovaca, koza i svinja). Ovo se prvenstveno odnosi na brucelozu i tuberkulozu goveda koje su zahvaljujući provođenju programa prisutne u malom postotku, a istaknuo je i pozitivne rezultate po pitanju iskorjenjivanja bjesnoće. “Svi programi koji se trenutno provode, nastavljaju se i dalje“, naglasio je.
Najavljene su manje reorganizacije po pitanju veterinarske inspekcije u cilju bolje pristupačnosti i edukacije korisnika, kako subjekata u poslovanju s hranom tako i proizvođača. U narednom razdoblju, Uprava će dodatno unaprijediti postojeću dobru komunikaciju s veterinarskim organizacijama kao svojim partnerima na terenu, kako bi se kroz sustav pronašao još bolji i pristupačniji način komunikacije sa proizvođačima u primarnoj proizvodnji i u preradi.


Vezano:

Vezani sadržaji

Održana radionica ‘Antimikrobna rezistencija i razborita primjena veterinarskih lijekova’

Urednik

Programi za poticanje razvoja proizvodnje mesa i mlijeka te potpore za obnovu narušenog proizvodnog potencijala na području zone ograničenja III zbog pojave afričke svinjske kuge & e-savjetovanje

Urednik

Odluka o visini i opsegu naknada za troškove provedbe propisanih mjera iz područja veterinarstva

Urednik

Novi slučaj visokopatogene influence u labuda na području Šibensko-kninske županije

Urednik

Održan prvi sastanak predstavnika Hrvatske veterinarske komore s novim ministrom poljoprivrede i potpredsjednikom Vlade Republike Hrvatske, Josipom Dabrom

Urednik

U Osijeku obilježen Svjetski dan sigurnosti hrane

Urednik

Ova web stranica koristi kolačiće radi poboljšanja korisničkog doživljaja pri njezinom korištenju. Korištenjem ove stranice suglasni ste s tim. Prihvati Više