Hranidba domaćih životinjaSponzorirani članak

Upravljanje mikotoksinima tijekom skladištenja

Alltech

Problemi s toksinima iz skupine Fusarium, kao što su trikoteceni, zearalenon i fuminozin ili vrstama Aspergillus, poput aflatoksina, počinju već na polju. Kontaminacija se može javiti i tijekom skladištenja, što značajno smanjuje kvalitetu hrane. Ako tijekom skladištenja nastanu uvjeti za razvoj mikotoksina, hrana koju životinje na kraju konzumiraju predstavlja jednako velik problem.

Rizik od mikotoksina nakon žetve može nastati zbog mikotoksina koji su već bili prisutni na polju ili razvoja toksina iz skupnine Penicillium, kao što su okratoksin i citrinin, koji se češće razvijaju tijekom skladištenja hrane. Postoji nekoliko ključnih koraka koje proizvođači mogu primijeniti kako bi ograničili potencijalni rizik od razvoja gljivica i kontaminacije mikotoksinima u uskladištenim žitaricama i krmi, a kojima se može smanjiti rizik za produktivnost životinja i profitabilnost farmi.

Više informacija na:


Vezano uz mikotoksine:

Vezani sadržaji

Alltech: Svijet bez krava (“World without cows”) – trailer dokumentarnog filma

Urednik

Gljivične bolesti u veterinarskoj kliničkoj praksi – izazovi dijagnostike i liječenja

Urednik

Peradarski dani u Puli: Hrvatska se s ptičjom gripom trenutačno uspješno bori bez cijepljenja peradi

Urednik

Najčešći uzroci neplodnosti nazimica i krmača

Urednik

Objavljen sveučilišni udžbenik „PLIJESNI – ODABRANE ZNAČAJKE, IZOLACIJA I IDENTIFIKACIJA“

Urednik

Alltechov pregled europske žetve za 2022. godinu

Urednik

Ova web stranica koristi kolačiće radi poboljšanja korisničkog doživljaja pri njezinom korištenju. Korištenjem ove stranice suglasni ste s tim. Prihvati Više