Zagreb, 25. veljače 2022. – Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu je poziv Europskog socijalnog fonda iskoristio za prijavu projekta kojim je unaprijedio kvalitetu nastavnog procesa i cjeloživotnog učenja. Glavna svrha projekta je bila izrada standarda zanimanja i standarda kvalifikacije za zanimanje doktora veterinarske medicine radi usklađivanja Hrvatskog kvalifikacijskog okvira (HKO) s Europskim kvalifikacijskim okvirom i razinama kvalifikacijskog okvira europskog prostora visokog obrazovanja.
„Cilj projekta bio je zainteresirati što veći broj domaćih i stranih studenata za studij veterinarske medicine, omogućiti im pohađanje vrhunskog studija uz korištenje najnaprednijih tehnika poučavanja i nastavnih pomagala, te jačati suradnju s partnerima kroz nove zajedničke projektne ideje.“ rekla je prodekanica za kontrolu kvalitete i voditeljica projekta, izv. prof. dr. sc. Danijela Horvatek Tomić. Također se osvrnula na uspješnost projekta i nastavak aktivnosti započetih kroz spomenuti projekt „Iskreno vjerujem da smo u tome i uspjeli i da gradimo vrhunski studij veterine – studij čiji će studenti utjecati na zdravlje svijeta jer zdravlje svijeta počinje s njima!“
Projekt vrijedan 3,9 milijuna kuna se nadovezuje na prijedloge novog Programa vještina za Europu koji kažu kako je za poboljšanje kvalitete i relevantnosti oblikovanja vještina potrebno ojačati suradnju studenata i nastavnika s gospodarstvom, što je vidljivo i kroz provođenje projektne i terenske nastave usmjerene na farmske životinje, posebice svinje, perad i pčele.
Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu je u okviru Europskog socijalnog fonda i operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014 – 2020., prijavio projekt pod nazivom „Razvoj visokoobrazovnih standarda zanimanja, standarda kvalifikacija i unaprjeđenje integriranog preddiplomskog i diplomskog studija veterinarske medicine uz primjenu HKO-a na Veterinarskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu“ u suradnji s Hrvatskom veterinarskom komorom, a koji je i prihvaćen za financiranje te mu je odobren ukupni iznos sredstava od 3.932.338,51 (postotak financiranja: 100%). Trajanje projekta je bilo 36 mjeseci (22.3.2019. – 22.3.2022. godine.).